  • GE ITI 10WP-005-1 Current Transformer CT, Indoor, Model: 10WP, Ratio: 5:1 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Order GE ITI 10WP-005-1 Current Transformer CT, Indoor, Model: 10WP, Ratio: 5:1 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Write a Review
Write a Review
GE ITI
SKU:
10WP-005-1
UPC:
  • 0 Reviews
  • Model: 10WP
  • Ratio: 5:1 A
  • Single Phase
  • 10 kV BIL
  • 60 Hz
  • Single Ratio
  • Metering Class: 1% 2.5 VA
  • Rating Factor: 1.33
Specification Datasheet:
  • Datasheet.pdf
0 Reviews Hide Reviews Show Reviews
  • Related Products
Order GE ITI 10WP-005 Current Transformer CT, Indoor, Model: 10WP, Ratio: 5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI 10WP-005 Current Transformer CT, Indoor, Model: 10WP, Ratio: 5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
MSRP:
Was:
GE ITI 10WP-005 Current Transformer CT, Indoor, Model: 10WP, Ratio: 5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz Auxiliary current transformers are designed for connection in the secondary circuit of a...