  • GE ITI AL-750-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 75:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Order GE ITI AL-750-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 75:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Write a Review
Write a Review
GE ITI
Brand
GE ITI
SKU:
AL-750-L60
UPC:
Product Main Specifications:
  • CT
  • 0 Reviews
Product Main Specifications:
  • CT
  • Indoor
  • Model: A
  • Ratio: 75:5 A
  • Single Phase
  • 10 kV BIL
  • 60 Hz
  • Single Ratio
  • Metering Class: 2% 2 VA
  • Rating Factor: 1.0
  • Window Diameter: 1.05
Specification Datasheet:
  • Datasheet.pdf
0 Reviews Hide Reviews Show Reviews
  • Related Products
Order GE ITI AL-600-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 60:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI AL-600-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 60:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
MSRP:
Was:
GE ITI AL-600-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 60:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 HzProduct Main Specifications:CT Indoor Model: A Ratio: 60:5 A Single Phase 10 kV BIL 60 Hz...
Add to Cart The item has been added
Order GE ITI AL-750 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 75:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI AL-750 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 75:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI AL-750 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 75:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 HzProduct Main Specifications:CT Indoor Model: A Ratio: 75:5 A Single Phase 10 kV BIL 60 Hz Single...