  • GE ITI AL-101-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 100:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Order GE ITI AL-101-L60 Current Transformer CT, Indoor, Model: A, Ratio: 100:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Write a Review
Write a Review
GE ITI
Brand
GE ITI
SKU:
AL-101-L60
UPC:
Product Main Specifications:
  • CT
  • 0 Reviews
Product Main Specifications:
  • CT
  • Indoor
  • Model: A
  • Ratio: 100:5 A
  • Single Phase
  • 10 kV BIL
  • 60 Hz
  • Single Ratio
  • Metering Class: 1% 2 VA