Write a Review
Write a Review
Crompton
Brand
Crompton
SKU:
CPT3-60-0.5-332SS
UPC:
Availability:
Y
APPLICATION:
To provide control power in distri
  • 0 Reviews
APPLICATION:
FREQUENCY:
60 Hz.
ACCURACY:
+ 1% at 100 VA.
INSULATION LEVEL:
5 kV, 60 kV BIL. full wave
THERMAL RATING:
At 30°C. amb., see below