SKU:
CPT3-60-0.5-482SS
APPLICATION:
To provide control power in distri
FREQUENCY:
60 Hz.
ACCURACY:
+ 1% at 100 VA.
INSULATION LEVEL:
5 kV, 60 kV BIL. full wave
THERMAL RATING:
At 30°C. amb., see below