  • GE ITI PTG3-2-60-SD03323 Voltage Transformer VT, Indoor, Model: PT3-60/JVM-3C, Ratio: 1200/2400:120, 0.35/0.6 kVA, Single Phase, 60 kV BIL
Order GE ITI PTG3-2-60-SD03323 Voltage Transformer VT, Indoor, Model: PT3-60/JVM-3C, Ratio: 1200/2400:120, 0.35/0.6 kVA, Single Phase, 60 kV BIL
Write a Review
Write a Review
GE ITI
Brand
GE ITI
SKU:
PTG3-2-60-SD03323
UPC:
Product Main Specifica
  • 0 Reviews
Product Main Specifications:
  • VT
  • Indoor
  • Model: PT3-60/JVM-3C
  • Ratio: 1200/2400:120
  • 0.35/0.6 kVA
  • Single Phase
  • 60 kV BIL
  • 60 Hz
  • Metering Class: 0.3W/0.3X