  • GE ITI 190XSUM-2-10 Current Transformer CT, Indoor, Model: 190X, Ratio: 5&5:10 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Order GE ITI 190XSUM-2-10 Current Transformer CT, Indoor, Model: 190X, Ratio: 5&5:10 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Write a Review
Write a Review
GE ITI
Brand
GE ITI
SKU:
190XSUM-2-10
UPC:
Product Main Specifications:
  • 0 Reviews
Product Main Specifications:
  • CT
  • Indoor
  • Model: 190X
  • Ratio: 5&5:10 A
  • Single Phase
  • 10 kV BIL
  • 60 Hz
  • Single Ratio
Specification Datasheet:
  • Datasheet.pdf
0 Reviews Hide Reviews Show Reviews
  • Related Products
Order GE ITI 190XSUM-2 Current Transformer CT, Indoor, Model: 190X, Ratio: 5&5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI 190XSUM-2 Current Transformer CT, Indoor, Model: 190X, Ratio: 5&5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
MSRP:
Was:
GE ITI 190XSUM-2 Current Transformer CT, Indoor, Model: 190X, Ratio: 5&5:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz Auxiliary current transformers are designed for connection in the secondary circuit...