  • GE ITI 170SHT-500-.025 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:0.025 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Order GE ITI 170SHT-500-.025 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:0.025 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
Write a Review
Write a Review
GE ITI
Brand
GE ITI
SKU:
170SHT-500-.025
UPC:
Product Main Specifications:
  • 0 Reviews
Product Main Specifications:
  • CT
  • Indoor
  • Model: 170
  • Ratio: 50:0.025 A
  • Single Phase
  • 10 kV BIL
  • 60 Hz
  • Single Ratio
  • Window Diameter: 4.25
Specification Datasheet:
  • Datasheet.pdf
0 Reviews Hide Reviews Show Reviews
  • Related Products
Order GE ITI 170SHT-SD-41799 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:0.025 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI 170SHT-SD-41799 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:0.025 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
MSRP:
Was:
GE ITI 170SHT-SD-41799 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:0.025 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 HzProduct Main Specifications:CT Indoor Model: 170 Ratio: 50:0.025 A Single Phase 10...
Add to Cart The item has been added
Order GE ITI 170SHT-500 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI 170SHT-500 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 Hz
GE ITI 170SHT-500 Current Transformer CT, Indoor, Model: 170, Ratio: 50:5 A, Single Phase, 10 kV BIL, 60 HzProduct Main Specifications:CT Indoor Model: 170 Ratio: 50:5 A Single Phase 10 kV BIL 60 Hz...